Index alfabetic general
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Z
Publicitate
Sondaj
Care dintre urmatoarele ar trebui evitate atunci cand esti insarcinata ?
Cofeina
Fumatul
Sexul
Exercitiul fizic
Lactate nepasteurizate
Mezeluri si carne neprelucrata termic
Mersul cu avionul
Ce parere aveti despre eMedOnline.ro?
Excelent
Bun
Satisfacator
Nesatisfacator
  • Newsletter

P

Compozitie:
5 ml solutie (1 lingurita masura) contin 120/200 mg paracetamol.

Proprietati farmacologice:
Paracetamolul este un analgetic si antipiretic cu slab caracter antiinflamator care actioneaza prin neutralizarea sintezei de prostaglan ...


Prezentare farmaceutica:
Comprimate ce contin 500 mg paracetamol (acetaminophen).

Actiune terapeutica:
Analgezic si antipiretic.

Indicatii:
Nevralgii, dureri de diverse etiologii, febra.

Mod de adm ...


Forma de prezentare:
Cutie cu doua blistere a cate 10 comprimate.

Compozitie:
Maleat de clorfeniramina 3 mg; clorhidrat de pseudo-efedrina 30 mg; paracetamol 500 mg.

Actiune terapeutica:
Paracetamol Sinus asocia ...


Prezentare:
Comprimate continand paracetamol 500 mg.

Actiune farmacoterapeutica:
Analgezic si antipiretic cu actiune de intensitate moderata, similara fenacetinei.

Indicatii:
Cefalee, mialgii, nevralgii, stari f ...


Forma de prezentare:
Cutie plianta cu doua blistere a cate 10 comprimate

Compozitie:
Comprimate continand 500 mg paracetamol.

Proprietati:
Paracetamolul este un derivat de para-aminofenol cu actiune analgezica s ...


Compozitie:
Un comprimat contine 500 mg paracetamol (acetaminofen).

Actiune terapeutica:
Analgezic, antipiretic.

Indicatii:
Combaterea simptomatica a febrei (peste 38); tratamentul simptomatic al afectiunilor ...


Forma de prezentare:
Cutie cu 2 blistere a cate 5 supozitoare.

Compozitie:
Paracetamol sugari: 125 mg paracetamol/supozitor. Paracetamol copii: 250 mg paracetamol/supozitor.

Actiune terapeutica:
Substanta cu act ...


Prezentare:
Comprimate continand paracetamol 300 mg si cafeina 30 mg.

Actiune farmacoterapeutica:
Analgezic si antipiretic cu actiune de intensitate moderata, dar si stimulant psihomotor; indeparteaza senzatia de oboseala, excita (slab) cen ...


Prezentare:
Comprimate continand paracetamol 300 mg si cafeina 30 mg.

Actiune farmacoterapeutica:
Analgezic si antipiretic cu actiune de intensitate moderata, dar si stimulant psihomotor; indeparteaza senzatia de oboseala, excita (slab) cen ...


Indicatii:
Constipatie cronica, in special la persoanele cu hemoroizi sau alte boli rectoanale.

Contraindicatii:
Ocluzie intestinala.

Mod de administrare:
Este preferabil a se administra pe stomacul gol, seara. ...




Publicitate
Publicitate
Pagina principalaDespre EmedOnLinePublicitateFinantareConfidentialitatePublica un articolContact
Boli si afectiuni : Afectiuni digestiveAlergiiAparatul respiratorBTS Boli cu transmitere sexualaBoli autoimune si sistemiceCancerControlul greutatiiFicatInima si vase de sangeMenopauzaNas, Gat si UrechiOase si muschiObstetrica si ginecologieOchiPediatriePiele, Unghii si ParPsihiatrieRaceala si gripaSangeSexologieSomnTiroidaUrologie
Categorii : AnalizeIngrijire si frumuseteInterventiiPsihologie Sarcina si nastereaSanatatea copiluluiSanatatea familieiSanatatea femeiiSemne si simptome
Medicamente : Digestiv si metabolismSangeCardiovascularDermatologieGenitourinarHormoniAntiinfectioaseAntineoplaziceSistem muscular scheleticSistem nervosAntiparazitare RespiratorOrgane senzitive
e-medOnline © 2006-2007